arama

Astrolojiyle En Çok Kadınlar Mı İlgilenir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Astroloji, bir bilim dalı olarak nitelendirildiği için birçok kesim tarafından kabul edilmiştir. Eski çağlardan beri araştırmalara konu olan gök bilimi, bin yıllardır süre gelen bir tarihe tanıklık eder. Eski insanlar yıldızları kılavuz olarak kabul edip yönlerini bulmuş ve Astroloji ve Burçlar tahminler yaparak hayatlarını yönlendirmişlerdir.

Kısaca Astroloji Bilimi

Bilim dalı olarak görülmesinin yanı sıra, özel ilgi alanı olarak kabul eden kesim tarafından amatörce takip edilir. Üzerinde yıllarca çalışılarak, araştırmalar yapılarak elde edilebilir bilgiler mevcuttur. İnsanlar yıldızlara ayrı bir ilgi duyduğu için günümüzde birçok insan tarafından araştırmalara kanıt olmuştur. İlk akla gelen astroloji dalı, burçlar olarak örneklendirilebilir. Yılda 12 ay olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, her aya denk gelen bir burç mevcuttur.

İnsanoğlu hangi ay doğduysa o aya ait burcun etkisine girdiğine inanılır. Her burcun kendi özellikleri bulunmakla birlikte, aylık ve senelik olarak gezegenlerin etkisine girerek etkileşimde bulunurlar. Bu özellikler kişilerin karakterlerini oluşturduğuna inanılır. Ayrıca yükselen burçlar, kişinin doğum saatine göre değişmektedir. Burçlar ilk olarak kişiliği oluşturmakta, yükselen burçlar ikinci olarak etkide bulunmaktadır.

Astrolojiye Cinsiyetçi Yaklaşım

Günümüzde, cinsiyetçi bir yaklaşım dahilinde, kadınların daha çok astroloji ile ilgilendiğine inanılır. Fakat bu görüş tamamen yanıltıcıdır. Erkekler, bir kadın ile ilişkiye başlamadan önce kadının burcunu öğrenerek ilişki ile ilgili ön çalışma yapmakta, olumsuz yönler konusunda bilgi sahibi olduktan sonra kadına bu şekilde yaklaşmaktadır. Ayrıca karşı cinsin hoşlanacağı hediyeler konusunda, burçlardan destek almakta ve uygulamaya koymaktadır.

Astroloji Hakkında Yanlış Bilinenler

Bazı çevreler tarafından doğru kabul edilmeyen astroloji bilimi, kanıtlanmış olarak insanın hayatına kılavuz olmuştur. Astroloji ile ilgilenen insanlar, bir çıkış fikri ile danışmanlık alan kişiye yol göstermekte, hayatını iyi bir yöne çekmesi konusunda telkinler ve tavsiyelerde bulunmaktadır. Bu bir kader değiştirme hareketi değil, aksine yaşam koçluğu olarak adlandırılabilir.

Her gün gazete ve dergilerde yayınlanan burç yorumları genel olarak yazılır. Kişisel olarak doğruluğu değişken olduğundan sadece beklenti içine girilebilir. Yoruma uyup yaşanması durumunda okuyan insanı yanılgıya düşürebilir. Astroloji, kişiye özel yorumlanarak ilgili kişiye özgü telkinlerle sabittir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.