arama

Facebook Arkadaş Arama

Facebook Arkadaş Arama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Facebook Arkadaş Bulma

Facebook’a üye olan kullanıcıların birçoğu, özellikle eski arkadaşlarını bulma ve onlarla geçmişi yad etme ümidiyle bu platforma üye olmaktadır ve birçoğu da bu amacına fazlasıyla ulaşmaktadır. Facebook’ta eski ve yeni birçok aşırı arkadaşınızı bulabilirsiniz. Facebook’un birçok ayrıcalığı, hayatınızda iletişim ve bağlantı şeklinde kalmak istediğiniz insanların bulunduğu fikrine dayanır. Bu insanlar en iyi arkadaşlarınız, aileniz, eski okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve ya tanıdıklarınız da olsa, onlarla bağlantı kurduktan sonra Facebook arkadaşlarınız sayılırlar.

Facebook’ta arkadaşlarınızı bulabilmeniz adına yapılmış birçok uygulama mevcuttur ve bunları sizlere tek tek bu yazımızda tanıtacağız. Konuya ilk olarak arkadaş bulucu ile başlamak istiyorum; arkadaş bulucu sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi ister. Bunun ardından Facebook, adres defterinizdeki e-postaları gözden geçirerek bu adreslerden Facebook’taki profillerle eşleşenlerin olup olmadığına bakar. Arkadaşlık isteği (talebi) göndermek istediğiniz bireyleri seçebilirsiniz; Facebook’taki arkadaşlıkların geçerlilik kazanması için önce iki kişi ile de onaylanmaları gerekmektedir. Arkadaş bulucuya erişmek için; Facebook’taki  üst menüdeki “Arkadaşlar’’ın üzerine gelin ve “Arkadaşlarını Bul”u seçin. Gerisi gayet kolay nasıl olsa.

Yine Facebook sayesinde eski okul arkadaşlarınızı bulmanız mümkündür. Sınıf Arkadaşı Arama’ya erişmek için üst menüdeki “Arkadaşlar”ın üzerine gelin ve “Arkadaşlarını Bul”u seçin. Okul ağları eklediyseniz, açılan sayfanın en alt kısmında sınıf arkadaşlarınızı aramak için bağlantılar göreceksiniz. Sınıf Arkadaşı Arama sayfasına geldikten sonra, isterseniz liseye, isterseniz üniversiteye göre arama yapabilirsiniz. Aynı anda hem lisenizi hem de üniversitenizi aratamazsınız. Sonuçları daraltmak için arama yaparken bir mezuniyet yılı seçin. Devamında eski arkadaşlarınıza ulaşacak ve dilediğinizce muhabbet edebileceksinizdir.