arama

Facebook hesap silme

Facebook hesap silme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Facebook hesap silme kalıcı

Facebook kullanımının son zamanlarda fazlasıyla artmasıyla birlikte, özellikle ilişkilerde sorunlar yaşanması veyahut gereksiz arkadaşlar tarafından rahatsız edilme durumlarından ötürü; birçok kullanıcı hesaplarını askıya almakta hatta onunla da yetinmeyip silmektedir. E durum böyle olunca da en sağlıklı şekillerde Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılmakta sorusu akıllara gelmektedir; bu yazımızla birlikte, en rahat şekilde Facebook hesaplarınızı silmeniz mümkün olacaktır. Facebook’ta hesabımızı dondurduğumuz süre hesap geçici şekilde dönem dışı bırakılır, kullanıcı istediği süre yeniden hesabına arka dönüş yaparak kaldığı yerden hesabını kullanmaya devam edebilir. Lakin birazdan anlatacak olduğum hesabı tam olarak silmenin arka dönüşü bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı bu işlemi yaparken iyi düşünün ve ona göre devinim edinin. Hesabınız silindiği takdirde tüm bilgileriniz ardı gelmemek üzere silinir, bununla beraber küme ve sayfa yöneticilerinin öteki yöneticisi olmadan sayfalar kalıcı şekilde kapanır. Yani üzerinize herhangi bir sayfa vs. varsa; hesabınızın silinmesiyle birlikte o sayfalarında silineceğini unutmamanızı önermekteyiz. Facebook hesabını silmek için yapılacak işlemleri sırayla uygulayalım..;

Birinci adım olarak; hesabınızdaki bütün uygulamaları silmemiz gerekebilir. Ekranımızın sol kısmındaki “Uygulama Merkezi”ni seçiyoruz ve uygulamalarım sekmesine giriş yapıyoruz ; orada karşımıza çıkan bütün uygulamaları “X” işaretlerine basarak kapatıyoruz.

İkinci adım olarak ise ; http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account bağlantısına tıklıyoruz ve karşımıza gelen onay penceresinde ki bilgileri doğrulayarak ”hesabımı sil” seçeneğine basıyoruz. Karşınıza gelen formda şifre ve onay kutusunu girerek işlemi sonlandırmış oluyorsunuz. 2 hafta boyunca hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmadığınız takdir de hesabınız tam anlamıyla silinecektir, ona göre hareket etmenizi önermekteyiz.