arama

Facebook Profil Resmi

Facebook Profil Resmi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Facebook profil resmi yapma

Facebook’a üye oldunuz ve aktif bir şekilde kullanmaya başladınız. Bir süre sonra profil fotoğrafınızı değiştirmek, yenilemek yada düzenlemek istediniz; peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte burada da devreye pek tabi biz girmekteyiz. Facebook’taki profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız ve yerine hangi fotoğrafı koyacağınıza karar verdiyseniz ya da verme aşamasındaysanız; ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın. Burada, farenizi sol köşedeki mevcut profil resminizin üstüne getirin. Fotoğrafın köşesinde beliren “Resmini Değiştir” yazısını fark edeceksiniz. İşte o fark ettiğiniz ‘’resmini değiştir’’ butonuna tıkladıktan sonra, resimle ilgili daha doğrusu profil fotoğrafı eklemek ile ilgili işlem seçenekleri çıkacaktır karşınıza.

Burada ilk olarak ‘’Gözat’’ a tıklayarak, kafanızdaki resmi bulacak ve tıklayacaksınız. Eğer bilgisayarınızda duran, henüz Facebook’a yüklemediğiniz bir resmi profil resmi yapmak istiyorsanız ‘’resim yükle’’ seçeneğini kullanın. Tıkladığınızda karşınıza çıkan kutuda “Gözat”ı seçerseniz, sizi bilgisayarınızın içine yönlendirir. Buradan istediğiniz fotoğrafı seçerek profil resminiz haline getirebilirsiniz. Eğer aklınızda herhangi bir profil fotoğrafı mevcut değilse, ‘’resim çek’’ butonuna basarak; o an için kendi fotoğrafınızı çekip, profil resminiz yapma şansınız da fazlasıyla mevcuttur.

Profil resmini ayarladıktan sonra, kendi profilinize geldiğinizde; kapak fotoğrafının hemen önünde profil fotoğrafınızı görmeniz mümkündür. Onun küçüklüğünü vs. ayarlamak için ise; profil fotoğrafınızı değiştirdiğinizde, arkadaşlarınızın kendi profillerinde gördükleri küçük resminiz de değişmiş olur. Ancak bu küçük resimler kare şeklindedir ve yüklediğiniz profil resminin bir bölümü otomatik olarak kesilip sizin küçük resminiz haline getirilir. Eğer profil resminizin başka bir bölümünü küçük resim olarak ayarlamak isterseniz, profil sayfanıza girip profil resminizin üzerindeki “Profil Resmimi Değiştir” yazısına dokunarak; “Küçük Resmi Düzenle”yi seçmelisiniz. Açılan kutudaki kare bölümden, farenizi kullanarak resmi sürükleyebilir ve profil resminizin \”küçük resim\” şekilde görünmesini istediğiniz kısmını ayarlayabilmektesiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.