arama

Facebook’da paylaşabileceğiniz Steve Jobs’un 12 altın sözü

Steve Jobs sözleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nemesis
  • Oyla
    Loading...

Steve Jobs sözleri

Apple şirketinin unutulmayan kurucu Steve Jobs’un 12 altın sözü;

steve-jobs1

Gece harika bir iş çıkardığımı düşünerek uyumak… İşte bunun bir anlamı var.

1. İşiniz, hayatınızın büyük bir bölümünü dolduracak. Gerçekten tatmin bulmanın tek yolu ise yaptığınız işin harika bir iş olduğuna inanmaktır. Harika bir iş yapmanın tek yoluysa, yaptığınız işi sevmektir. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yetinmeyin. Kalple ilgili tüm meselelerde olduğu gibi, onu bulduğunuzda fark edeceksiniz. Her harika ilişkide olduğu gibi, yıllar geçtikçe daha iyi bir hale gelecektir. Bu yüzden bulana kadar aramaya devam edin. Yetinmeyin.

 

2. Yaptığımız şeyler kadar yapmadıklarımızdan da gurur duyuyorum. Yenilik, bin şeye hayır demektir.

 

3. Mezarlıktaki en zengin insan olmanın benim için bir anlamı yok… Gece harika bir iş çıkardığımı düşünerek uyumak… İşte bunun bir anlamı var.

 

4. İleriye bakarak noktaları birleştiremezsiniz; bunu sadece geriye bakarak yapabilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir şekilde birleşeceğine güvenmelisiniz. İster kader deyin, ister karma, Bir şeye güvenmelisiniz. Bu yaklaşım beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Hayatın değişmesi buna bağlıydı.

 

5. Bir şey yaptığınızda iyi bir sonuç alırsanız, bir başka iyi bir şey daha yapın ve ona çok uzun süre takılıp kalmayın. Bir sonrakinin ne olacağını düşünün.

 

6. Kalite, nicelikten daha önemlidir.

 

7. Kalitenin ölçü aracı olun. Bazı insanlar, mükemmelliğin beklendiği ortamlara alışık değildir.

 

8. Başarılı girişimcilerle başarısız girişimcileri birbirinden ayıran şeylerden yarısının sadece sabır olduğunu gördüm.

 

9. Öleceğinizi hatırlamak, kaybedeceğiniz şeyler olduğu tuzağına düşmenizi engellemenin en iyi yoludur. Kalbinizi izlememek için bir neden yoktur.

 

10. Ürünleri odak gruplarına göre tasarlamak gerçekten zordur. Çoğu zaman insanlar, siz onlara gösterene kadar neye ihtiyaç duyduklarını bilmezler.

 

11. Yaratıcılık, sadece nesneleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı yeteneklere sahip insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, bu konuda biraz suçlu hissediyorlar, çünkü aslında onlar bir şey yapmadılar, sadece bir şey gördüler.

 

12. Apple’dan kovulmak, hayatımda başıma gelen en iyi şeydi. Başarılı olmanın ağırlı, yeni başlayanın hafifliği yer değiştirdi. Hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmemi sağladı.

 

steve-jobs2
Harika bir iş yapmanın tek yoluysa, yaptığınız işi sevmektir. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yetinmeyin.

etiketlerETİKETLER