arama

Instagram Aç

Instagram Aç
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Instagram kaydol

Her insanın az ya da çok mutlaka fotoğraflara ilgisi vardır. Gelişen teknoloji ile birlikte geçmişteki fotoğraf albümlerinin saklandığı yıllar geride kalmaya başladı. İnsanlar günümüzde her an her saniye fotoğraf çekme ve çekilme imkânına sahiptir. İnternet’in var oluşuyla da bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarıyla herkesle paylaşabiliyor. Fotoğraflarımız, artık evimizdeki albümler yerine sosyal medya hesaplarımızda boy gösteriyor. Sizler de ücretsiz olarak instagram açabilirsiniz.

instagram kaydol

instagram kaydol

Instagram nasıl üye olunur?

Sosyal medyanın her geçen getirdiği yeniliklere kayıtsız kalmak mümkün gözükmüyor. Sürekli gelişen yeni uygulamalar ve yeni sosyal platformlar insanların buluşma yeri haline geliyor.

Facebook, Twitter derken instagram’ın büyük yükselişi de buna en güzel örneklerden bir tanesidir. 2010 yılında yayınlanan instagram 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı. Instagram için tam 1 milyar dolar ödeme yapıldı. Muazzam bir rakama satılan instagram, büyük bir başarıya imza attı. Instagram’ı Dünya’da 500.000.000’dan fazla kişi kullanıyor. Fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaştığınız bu özel platformda fotoğraflarınız üzerinde düzenleme de yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınıza kattığınız birbirinden güzel efektlerle fotoğraflarınızda harika bir görünüm elde etmenizi sağlayan instagram özellikle bu özelliği sayesinde ilgi uyandırdı. Fotoğraflarına uyguladığı onlarca çeşit filtre ve efektlerle fotoğraflarını paylaşan kullanıcıların fotoğrafı, görenlerde büyük ilgi ve beğeni uyandırdı. Bu beğeni ve ilgiler sayesinde instagram Dünya’sına her geçen yeni katılımcılar eklendi.

Milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı bu platformda yer almak çok kolaydır. İOS, Windows ve Android sürümlü olması fark etmeksizin tüm akıllı telefon kullanıcı marketlerinden uygulamayı indirerek instagram açabilir. Uygulamayı yükledikten sonra telefonlarınızdan instagram açılarak üyelik oluşturulur. Instagram üyeliği oldukça kolaydır. İster Facebook hesabınız üzerinden bağlanın isterseniz de kısa sürede üyelik oluşturabilirsiniz. Kullanıcı adı oluşturarak ve şifrenizi belirleyerek gelen aktivasyon kodunu onaylamanız yeterlidir. Çok kısa bu işlemlerden sonra sizde fotoğraf cennetinde yerinizi alabilirsiniz. İlk yapmanız gerekenlerden biri instagram açtığınızda, arkadaşlarınızı bulmaktır. Facebook ve Twitter kullanıcısı iseniz instagram üzerinden arkadaşlarınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Facebook ve Twiter hesaplarınıza bağlanarak, arkadaşlarınızdan kimlerin instagram kullanıcısı olduğunu göstermektedir. Sizde instagram hesabınızda takip etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçerek fotoğraflarını görebilir ve sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Instagram hesabınızda takipçilerinizin çok olmasını istiyorsanız eğer paylaştığınız içeriklerin ilgi uyandırması gerekir. Yeni instagram açan birisinin başlangıçta takipçisi bir hayli az olabilir. Paylaştığınız fotoğraflara hashtag adı verilen akıllı etiketler koyabilmeniz, paylaştığınız fotoğrafların Dünya üzerinde herkes tarafından görüntülenmesine olanak vermektedir. Paylaştığınız fotoğrafların geniş kitleye ulaşmasının ardından eğer fotoğraflarınız dikkat çekiyorsa beğeni alabilir. Fotoğraflarınızı beğenen yerli ve yabancı kullanıcılar sizi takip etmek isteyebilir. Hashtag özelliğini aktif ve doğru şekilde kullandığınız zaman yerli ve yabancı takipçilerinizi bir hayli artırabilirsiniz. Hashtag eklemek oldukça basit bir olaydır.

Öncelikle instagram açtınız ve ilk fotoğrafınızı paylaşmak istiyorsunuz. Galeriden seçtiğiniz fotoğrafı çeşitli efektler vererek hoş bir görünüm sağladıktan sonra Hashtag girebileceğiniz alanlara etiketlerinizi oluşturmanız gerekiyor. Hasthag “#” simgesi ile oluşturulur. Örneğin; Galatasaray futbol klübünün stadyumunda maça gittiniz ve fotoğraf çekildiniz. Fotoğrafınızı paylaşırken #Galatasaray #Türktelekomarena #futbol gibi akıllı etiketler kullanabilirsiniz. Instagram arama butonunda ilginizi çeken tüm konulardaki hashtag içeren fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Galatasaray araması yapan kullanıcılar sizin yaptığınız hashtag dolayısıyla fotoğrafınızı görebilir.

Instagram fotoğraf paylaşımı konusunda farklı kolaylıklar da sağlar. Gerekli ayarları yaptığınız zaman instagram üzerinden paylaşmak üzere olduğunuz bir fotoğrafı Facebook, Twitter, Tumblr, Foursquare ve diğer sosyal medya hesaplarınızda da yayınlayabiliyorsunuz. Sadece instagram üzerinde yaptığınız bu paylaşım sayesinde diğer sosyal medya hesaplarınıza girip fotoğraf yükleme zahmetinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

etiketlerETİKETLER