arama

Instagram Hesap Aç

Instagram Hesap Aç
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Instagram hesabı nasıl açılır?

Bulunduğumuz çağda gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraf çekme ve çekilme bambaşka bir boyuta ulaştı. Yıllar önce fotoğraf çektirmek için fotoğrafçının yolunu tutarken şimdi her an her yerde ve her saniye fotoğraf çekilebiliyor ve paylaşabiliyoruz. İnstagram hesap açmak ise ücretsizdir.

Teknolojinin getirdiği yenilikler yaşam şeklimizden hobilerimize kadar bir her şeye yön verdi. Yüksek görüntü kalitesi sağlayan kameralar, fotoğraflar makineleri derken telefonlarımız da artık fotoğrafçımız haline geldi.

Telefonlarımızın sayesinde istediğimiz her ânı ölümsüzleştirebiliyoruz. Fotoğraf çekilmenin bu kadar kolaylaştığı günümüzde, çekilen fotoğraflar elbette fotoğrafçılarda çıkartılıp albüm yapılıp saklanmıyor. Gelişen teknoloji ile ve internetin sunduğu sosyal olanaklar sayesinde fotoğraflar, insanların sevdikleriyle paylaşılmasını sağlıyor. Fotoğraf konusunda en büyük kullanıcı sayısına sahip uygulama kuşkusuz instagram uygulamasıdır.

Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı bu uygulamayla fotoğraflarınızı takipçilerinizle paylaşma imkânı buluyorsunuz. Instagram uygulaması ilk olarak 2010 yılının Ekim ayında yayınlandı. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından geliştirilen bu uygulama ilk olarak İOS sürümüyle yayınlandı. Yayınlandıktan kısa bir süre yüz binlerce kullanıcının ilgi odağı haline gelen uygulama büyük bir üne kavuştu. Bu gelişimle beraber uygulama, Windows ve Android uyumlu olarak da kullanıcılara sunuldu. Instagram’ın durdurulamaz yükselişi rekor bir rakamla, tam 1 milyar dolar nakit para karşılığında Facebook tarafından satın alınmasına neden oldu. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan instagram’ın 2015 yılı itibariyle 500.000.000’dan fazla kullanıcısı bulunuyor. İnstagram 25 farklı dilde de erişebilirlik imkânı sunuyor. Instagram, fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaştığınız sosyal bir platformdur.

Instagram’da paylaşmak istediğiniz fotoğraflara çeşitli filtreler uygulayarak fotoğrafı adeta bir profesyonel fotoğrafçı çekmiş edasına getirebilirsiniz. Uygulamanın getirdiği bu özellik sayesinde yayınlanan fotoğraflar, insanların büyük beğenisini kazanıyor. Fotoğrafın sunduğu görselliği gören insanlar, instagram dünyasına katılarak fotoğraflarını bir sanat eserine dönüştürürcesine farklaştırmak ve bunu arkadaşlarıyla paylaşmak istiyor. Instagram bu özelliği sayesinde milyonları peşinden sürüklemeyi başardı. Instagram’a katılmanın ücretsiz olması da bu büyümenin başlıca nedenlerindendir. Öncelikle instagram hesap açımının ardından instagram deneyimini yaşayabilirsiniz. Instagram hesap açma oldukça kolay bir işlemdir. Akıllı telefonlarınızın marketlerinden(Örneğin; Android için Google Play)İnstagram’ı aratıp bularak indirebilirsiniz. Instagram’ı yükledikten sonra yapmanız gereken ilk işlem instagram hesap açmaktadır.

Instagram’a girerek instagram hesap açma bölümün kullanıcı adınızı ve parolanızı oluşturarak hesabınızı açabilirsiniz. Mail adresinize gelen aktivasyon kodunu onaylayarak kullanım durumunu aktifleştirebilirsiniz. Instagram’a giriş yaptığınızda sizi alt kısımda beş farklı sekme karşılar. İlk sekme ev sekmesidir. Ev sekmesinde takip ettiğiniz herkesin paylaştığı fotoğrafları, paylaştıkları zamana göre sıralanmış halde görüntüleyebilirsiniz. İkinci sekmemizde keşfet sekmesidir. Burada en çok beğeni alan fotoğraf anlık ve saniyelik olarak değişerek yayınlanmaktadır. Ayrıca bu bölümde hashtag araması yapılarak fotoğraflara bakılır. Üçüncü bölümde ise fotoğraf sekmesi yer alır. Bu sekmeye tıkladığımızda galerimizdeki fotoğraflardan herhangi birini seçebilir ya da kamerayı açarak anlık olarak fotoğraf çekip paylaşabiliriz. Dördüncü sekmemiz bildirim ve haber sekmesidir. Bu sekmede bize gelen tüm takipçi isteği, beğeni ve yorumları bildirim olarak görüntüleyebiliriz.

Haber kısmında ise takip ettiğimiz kişilerin yaptığı işlemleri görüntüleyebiliriz. Takip ettiğimiz kişilerin beğendikleri fotoğraf bu bölümde yer alır. Son sekme ise profilimizi oluşturur. Profilimiz üzerinde paylaştığımız tüm fotoğrafları görüntüleyebiliriz. Ayrıca kullanıcı işlemleriyle alakalı yapmak istediğimiz tüm ayarlar bu kısımda yapılır. Ayarlar sekmesinden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Instagram kullanımıyla ilgili yükleyeceğiniz fotoğrafların kalitesine kadar tüm seçeneklerde ayarlar kısmında yer alır. Ayarlar kısmına girerek instagram kullanımıyla ilgili tüm ayarları kendi tercihleriniz doğrulunuzda yapınız. Tüm sekmeleri de tanıdıktan sonra instagram hesap açarak, instagram’da fotoğraf cennetinin tadını çıkarabilirsiniz!