arama

snapchat nasıl kullanılır

snapchat nasıl kullanılır
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Snapchat Ne işe yarar

Video ve fotoğraf paylaşım platformu olan snapchat kullanabilmek için öncelikle Adroid ya da IOS sahibi olmanız gerekmektedir. Ardından snapchat uygulamasını indirmeli ve oturum açmalısınız. Oturum açmanızdan hemen sonra rehberinizde kayıtlı olan kişilerden kimlerin snapchat kullandığını görebilirsiniz. Bu adımda snapchat arkadaşlarınızı bulacaksınız. Rehberinizden kimleri snapchat hesabınıza eklemek istiyorsanız bu aşamada ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki kimseyi eklemeden bu adımı geçerseniz; otomatik olarak fotoğraf eklemeniz de engellenecektir. Daha sonra snapchat uygulamasından fotoğraf çekimine başlayabilirsiniz. Yuvarlağa basarak çektiğiniz fotoğraflar direkt olarak yayımlanmamaktadır. Siz fotoğrafınızı paylaşmak isterseniz paylaşır, istemezseniz silebilirsiniz. Ayrıca snapchat üzerinden çektiğiniz bir fotoğrafı telefonunuza indirme imkânınız da bulunmaktadır.
Fotoğrafı bir kişiye gönderirken ya da paylaşırken saat görünümlü butondan o kişinin sizin fotoğrafınızı kaç saniye görebileceğini ya da paylaşımınızın ne kadar süre profilinizde görüneceğini belirlemelisiniz. Süre bitiminden sonra fotoğraf otomatik olarak silinecektir. Bunlara ek olarak fotoğraf ve videolarınıza da yazı ekleme imkânınız bulunmaktadır. Bu yazıda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Ayrıca snapchat uygulamasının birçok efekti bulunmaktadır. Bu efektleri yalnızca fotoğraf çekimi esnasında değil, fotoğraf çekiminin sonrasında da yapabilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca en altta bulunan filtreleri parmağınızı sağa ve sola kaydırarak seçiminizi yapmanız.
Snapchat uygulaması kullanacak olan kişilerin telefonlarının ön kameralarının flashı bulunmuyorsa, fotoğraf çekim işlemlerini arka kamera ille de gerçekleştirebilirler. Ayrıca iki kamera arasında değişim yaparken yalnızca ekrana çift tıklamanız yeterli olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.