arama

Snapchat’in Bilinmeyen Özellikleri

Snapchat Özellikleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nemesis
  • Oyla
    Loading...

Snapchat Özellikleri

Gençlerin eğlence kaynağı olan Snapcat’in bilinmeyen özelliklerinden sizlere bahsedelim.
Özellikleri Aktifleştirin
Ekranlardan en sola gidin ve sağ üstte yer alan ayarlar butonuna tıklayın, ardından da Manage’e. Bu sekmeden 5 ana özellik bulunuyor ve hepsini aktifleştirin.

ozellikleri-aktiflestirin

Gizli Renkle Çizin

Snapcaht’in en önemli özelliği ise elinizle renkli çizimler yapabilmeniz. Sağ üst köşede yer alan kalem işaretine tıkladığınızda renk sütunu hemen altında beliriyor. Peki ya gizli renkler? Siyah, beyaz, gri ve ya kahverengi gibi renklere nereden ulaşacağız ?

Beyaz Renk

Renk sütununa dokunarak parmağınızı kaldırmadan ekranın en soluna götürün. Android kullanıcılarının bunu yapmasına gerek yok çünkü beyaz renk sütunlarında zaten bulunmakta.

Siyah Renk

Aynı şekilde parmağınızı kaldırmadan bu sefer en alta götürün. Bu sırada dier renkleri de keşfetmiş olacaksınız.

Transparan Renkler

Eğer Android telefonunuz varsa şanslısınız demektir. Sadece Android kullanıcıları bu transparan renkleri kullanabilmekte. Renk sütununa basılı tutun ve sonra da transparan renginizi seçin.

Öz Flaş

Selfie çekmek istiyorsunuz ancak çok mu karanlık? Endişe etmeyin. Snapchat’in ön flaş (Front-facing Flash) özelliği ile ortamı aydınlatmanız mümkün. Resim çekerken sol üstte ikonu görünecektir.

Kamera Değişimi

Bu kısayolu da Snapchat’i sevenlere armağan ediyoruz. Selfie çekmek istediğinizde arka kamera açıksa sağ üstte kamerayı döndürüyorsunuz, ama bir yol daha var. Ekrana iki kere dokunun.

Filtreler

Instagram kadar çok fazla filtre seçeneği sunmasa da Snapcaht’in de birkaç filtresi mevcut. Ancak bu filtreleri kullanabilmek için sizin konum servislerinizden snapcaht’e izin vermiş olmanız gerekmekte. Bu filtreler arasında ayrıca zaman, hız, saat ve sıcaklık da bulunmakta.

Resim Üzerine Yazı Yazın

Fotoğraf çektikten sonra sağ üstte yer alan “T” harfine basıp yazılarınızı yazabilirsiniz ve yazının büyük ve ya ortada olması için yazınızı yazdıktan sonra yine T harfine basın. Ek olarak Emoji karakterlerini de kullanabilirsiniz.

Snap’leri tekrar izleme

Tekrar seçeneğini 24 saatte sadece bir kez kullanabiliyorsunuz ancak en son izlediğiniz snap olmak zorunda bu. Yoksa sabah gördüğünüz bir snap’i akşam tekrar görüntüleyemiyorsunuz.

Hikaye bölümünde snap atlama

Arkadaşlarınızın My Stroy yani Hikayem bölümüne birden fazla attığı snap’lerde geçişi yapmak için bir parmağınız basılı snap izlenirken diğer parmağınızla ekrana bir kere dokunun.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.