arama

Varoluşa Dair Can Sıkıcı 10 Detay

Varoluşa Dair Can Sıkıcı 10 Detay
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nemesis
  • Oyla
    Loading...

1- Nedenleri Bilmemek: Pek çok sorunun cevaplarını bilemiyoruz. Herkesin kabul ettiği tatmin edici bir yanıt yok hayatlarımızda. Bu nedenle kafalarımızda yer alan bu sorulardan kurtularak yaşamın gizemlerini çözebilsek çok daha güzel hayatlar yaşayabiliriz.

Nedenleri Bilmemek

Nedenleri Bilmemek

2- Yaşlanmak: Hem mental hem de fiziksel olarak seneler geçtikçe güçsüzleşiyor ve vücudumuza göstermemiz gereken ilgi her geçen yılla daha çok artıyor. Belli bir yaşa kadar gelişsek de o yaşta sabit kalsak çok daha rahat olabilirdik.

Yaşlanmak

Yaşlanmak

3- Para Kazanma Zorunluluğu: İnsanların hayatlarını sürdürebilmeleri barınma, beslenme gibi ihtiyaçların karşılanabilmesi için günün büyük bir bölümünü çalışmaya ayırmak zorunda kalırız.

Para Kazanma Zorunluluğu

Para Kazanma Zorunluluğu

4- Mental Problemler: Stres, negatif düşüncelerden uzak durarak ruhsal sağlığın korunması gerekir ki hastalıklardan muzdarip olmayalım.

Mental Problemler

Mental Problemler

5- Güneş Yanıkları: İnsanlar binlerce yıl boyunca güneşte rahatça dolaşabilecekleri bir forma evrimleşememişlerdir. Güneşin ciltte oluşturduğu lekeler ayrıca kanser gibi ciddi rahatsızlıklara da sebep oluyor.

Güneş Yanıkları

Güneş Yanıkları

6- Boşaltım Sistemi: Yemek yiyor ayrıca bu gıdaların vücut tarafından kullanılmayan bölümleri boşaltım yoluyla dışarı atılıyor. Sürekli olarak bunu yapmak ayrıca hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

Boşaltım Sistemi

Boşaltım Sistemi

7- Hastalıklar: Gelişmiş bir bağışıklık sistemine sahip olsaydık, pek çok hastalığa sebep olan bakterilerle kolaylıkla savaşabilir, vücuttaki tümörleri de kolaylıkla yenebilirdik. Acı ve ağrıyı minimum seviyede hissederdik.

Hastalıklar

Hastalıklar

8- Kırılgan İskelet Yapısı: Bütün kemiklerimiz oldukça güçlü yapılmış olsaydı ve sinir sistemleri de bu kemiklerin içerisinden geçiyor olsaydı darbelere dayanıklı olabilirdik. Pek çok işi makinelere gerek kalmadan kendimiz yapardık.

Kırılgan İskelet Yapısı

Kırılgan İskelet Yapısı

9- Nefes Alma Zorunluluğu: Oksijene ihtiyaç duymayacak çok daha gelişmiş solunum sistemlerine sahip olabilsek neler yapabilirdik bir düşünün. Solunum yolları hastalıklarının hiçbiri olmazdı. Suda yaşayabilir ve okyanusların derinliklerine gidebilirdik.

Nefes Alma Zorunluluğu

Nefes Alma Zorunluluğu

10- Beslenme Zorunluluğu: Hepimiz karnımızı doyurmaktan hoşlanırız. Fakat bunu zorunlu ve rutin bir biçimde yapmak zorunda olmasaydık belki de çok daha iyi olabilirdi. Az yerseniz veya çok yerseniz hastalanabilirsiniz.

Beslenme Zorunluluğu

Beslenme Zorunluluğu

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.