arama

Whatsapp’ın bilinmeyen 7 özelliği

Whatsapp özellikleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nemesis
  • Oyla
    Loading...

Whatsapp özellikleri

Arama

Telefon numarasını veya E-posta adresini aramanız gerektiğinde, WhatsApp’ın dahili arama işlevini kullanabilirsiniz.

Seçenekler > Arama yolunu izleyin ve aradığınız metni girin.

Sohbet kısayolları oluşturun

Telefonunuzun giriş ekranına sohbet ekranını açmanızı sağlayacak bir kısayol ekleyebilirsiniz.

Sohbeti açıp, menü düğmesine basıp, ardından Sohbet kısayolu ekle seçeneğine dokunmanız yeterli.

Yıldızlı mesajlar

Eski mesajlar arasında ümitsizce gezinmek yerine, önemli mesajlar size ulaştığında onları işaretleyerek saklayabilirsiniz. Bunun için saklamak istediğiniz mesaja uzun dokunun ve ekranın üst tarafında beliren star simgesine dokunun. Yıldız eklediğiniz mesajlara Seçenekler > Yıldızlı Mesajlar yolundan ulaşabilirsiniz.

Resim kitaplığı

Resimlerin otomatik olarak cihazınıza indirilmesini engellemek için Ayarlar > Veri Kullanımı yolunu izleyin.

Otomatik medya indirme altında Mobil veriyi kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken ve Dolaşımdayken seçeneklerini devre dışı bırakın.

Blind Carbon Copy

WhatsApp Seçenekler > Yeni Yayın altından etkinleştirebilir ve mesajınızı göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Mesajlarınızı kimin aldığını görebilecek, herkese özel olarak cevap gönderebileceksiniz.

Sohbetleri susturun

Whatsapp grup yasa herhangi bir arkadaşınızdan bildirim almak istemiyorsanız kendinizi kurtarmak için sessize alabilirsiniz.

İstediğiniz sohbeti açın ardından Seçenekler > Sessize Al seçeneklerine dokunun. Burada sohbeti sekiz saat, bir hafta veya bir yıl susturma gibi seçenekler bulacaksınız. Dilerseniz gruptan gelen uyarıları da kapatabilirsiniz.

WhatsApp’ı kilitleyin

WhatsApp’ı kilitlemenin ve meraklı gözleri uzak tutmanın ise bir yolu var. Bu iş için Android’de AppLock, iOS’ta iApp Lock uygulamalarından faydalanmanız gerekiyor. Uygulamanın Android sürümü root’a ihtiyaç duymazken iOS sürümü, jailbreak’li cihaz gerektiriyor.