arama

Yaratılan En İyi 10 Zombi

Yaratılan En İyi 10 Zombi
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • nemesis
 • Oyla
  Loading...

1- Doktor DilÖlülerin Günü: 1985 yapımı filmde yönetmen olarak yeniden George A. Romero karşımıza çıkıyor. Tom Savini’nin tasarladığı bu zombi ise en iyi zombidir.

Doktor Dil - Ölülerin Günü

Doktor Dil – Ölülerin Günü

2- Mezarlıktaki ZombiYaşayan Ölülerin Gecesi: 1968 yapımı filmde yönetmenliği yine George A. Romero yapmıştır. Mezarlıktaki zombi kardeşinin kafasını taşla ezmiştir.

Mezarlıktaki Zombi - Yaşayan Ölülerin Gecesi

Mezarlıktaki Zombi – Yaşayan Ölülerin Gecesi

3- Frankenstein’ın CanavarıFrankenstein: 1932 yapımı filmdeki Frankenstein daha sonraki filmlerdeki Frankenstein’lar için de bir alt yapıdır ve en iyi zombiler listemizde yer almıştır.

Frankenstein'ın Canavarı - Frankenstein

Frankenstein’ın Canavarı – Frankenstein

4- Timmy BatemanHayvan Mezarlığı: İkinci dünya savaşı sırasında ölen ve Hayvan Mezarlığına gömülerek yeniden hayata döndürülen Timmy’nin görünüşü oldukça değişmiştir.

Timmy Bateman - Hayvan Mezarlığı

Timmy Bateman – Hayvan Mezarlığı

5- Bisikletli ZombiThe Walking Dead: Bir televizyon dizisi olan The Walking Dead korku gerilim türünde bir dizidir ve ilgin zombi tasarımları bulunmaktadır. Yapım süreciyle zombi efektlerinde tavan yaptığı düşünülen bu sahne oldukça ilgi çekmiştir.

Bisikletli Zombi - The Walking Dead

Bisikletli Zombi – The Walking Dead

6- Bodrumdaki ZombiYaşayan Ölülerin Dönüşü: 1985 yapımı Amerikan filmi olan bu zombi filminin yönetmenliğini Dan O’Bannon yapmıştır. Tam kurban zombiyi görüp kaçacağı sırada zombi kurbanı yakalayacaktır.

Bodrumdaki Zombi - Yaşayan Ölülerin Dönüşü

Bodrumdaki Zombi – Yaşayan Ölülerin Dönüşü

7- Yoldaki ZombiZombi 2: 1979 yapımı olan filmde yönetmen koltuğunda Sergio Salvati oturmaktadır. Bu yaratılan zombinin yüzü neredeyse tamamen çürümüş. Hatta sağ gözü kurt doludur.

Yoldaki Zombi - Zombi 2

Yoldaki Zombi – Zombi 2

8- Doktor Carl HillDiriltici: 1985 yapımı olan filmde Doktor Hill konuşan zombilerin ilk örneklerinden birisidir. Bir diğer doktor olan Herbert West tarafından öldürülmesinden sonra serumla yeniden hayata döndürülecektir.

Doktor Carl Hill - Diriltici

Doktor Carl Hill – Diriltici

9- Piyade Mailer28 Gün Sonra: 2002 İngiliz yapımı olan bu filmin yönetmenliğini Danny Boyle yapmıştır. Ordunun yaptığı bir deneye kurban giderek zombiye dönüşen bu piyade er daha sonra serbest kalmış ve diğer askerlerin ölmelerine neden olmuştur.

Piyade Mailer - 28 Gün Sonra

Piyade Mailer – 28 Gün Sonra

10- Kel ZombiÖlülerin Şafağı: 1978 yapımı George A. Romero’nun yazıp yönettiği bir zombi filmidir. Bir hava alanı görevlisi olan Peter zombiler tarafından yakalanmıştır ve onlardan birisi olmuştur.

Kel Zombi - Ölülerin Şafağı

Kel Zombi – Ölülerin Şafağı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Şaban Yüksel
  7 ay önce

  Merhabalar en sonunda harbiden iyi, teşekkürler

  1
  yorum beğen