arama

Youtube Red nedir ve nasıl kullanılır

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nemesis
  • Oyla
    Loading...

Youtube Red nedir?

Youtube Red; Youtube ücretli abonelik servisidir. Youtube Red ile birlikte abonelerine reklamsız youtube deneyimi, arka planda video oynatma, çevrimdışı video ve müzik erişimi ile youtuberlar tarafından özel olarak oluşturulan filmler ve aksiyonlar sunuyor.

Amerika başta olmak üzere belli ülkelerde aktif olarak kullanılan Youtube Red’in abonelik ücreti aylık 10 dolardır. Amerikalıların ve Avrupalıların aktif olarak kullanabildiği Youtube Red servisine ülkemizden erişmek istediğimizde erişemiyoruz. Fakat VPN ile Youtube Red’in açık olduğu bir ülkeye bağlandığımızda abonelik sayfasına ulaşabiliyoruz. www.youtube.com/red adresi üzerinden ulaşılabilen abonelik sayfasına VPN ile bağlanıldığında ise tamamen türkçeleştirilmiş olarak Youtube Red’in özellikleri karşımıza geliyor.

Aynı zamanda Youtube Red’in Ücretsiz Dene butonu da aktif. Ücretsiz Dene butonuna tıklandığında satın almak için küçük bir ekran karşınıza geliyor ve hesabınıza kayıtlı olan kartı da orada görebiliyorsunuz. Ama kartlarınız Türkiye kartı ise sistem ödeme yapmanıza izin vermiyor. Aboneliği ücretsiz olsa bile başlatabilmeniz için yurt dışı kayıtlı bir karta ihtiyacınız var. Ya da çalışan bir Paypal hesabına. Ülkemizde Paypal’ın da şu an çalışmadığını düşündüğümüzde Youtube Red’i denemenin tek yolunun yurt dışı kayıtlı bir banka kartına sahip olmak olduğunu söyleyebiliriz.

Google’ın kullanıma sunmak istemediği servislerini Türkçeleştirmediğini düşündüğümüzde Youtube Red’in Türkçeleştirilmiş olmasından kısa süre içerisinde ülkemizde de aktif olarak kullanıma sunulacağını düşünebiliriz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.